ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Eski normallerimize dönerken , biz belki de daha iyi olacağız !

Pandemi döneminde oluşan bir çok hadise Bütün Dünya ‘yı etkilediği gibi maalesef Ülkemizi de olumsuz yönde etkilemiştir.

Yaklaşık 3 yıldır yaşanılan problemler neticesinde, toplum olarak sağlığımız etkilenmiş , başta virüs ve enfeksiyon rahatsızlıkları ile başlayan süreç zaman içerisinde evrilerek farklı yeni bir çok sağlık sorunlarını doğurmuştur.

Bunda yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanan petrol türevi maske ve hijyen ürünlerinin içerisinde bulunan mikro fiber, mikro plastik yapıların toksik etki göstermesi, kullanılan ilaç ve tedavi yöntemlerinin de yan etkileri olabileceği düşünülmektedir.   

Bu olumsuz etkiler başta; Oksijen seviyesinin düşmesine, Elektrolit dengesinin bozulmasına, Asit - Baz dengesinin bozulmasına, Enzimlerin salgılanmamasına, Innate Immunity/ doğal bağışıklığın zayıflamasına, Vücutta bir çok ağır metal ve toksin maddelerin birikmesine, Yaşamsal döngünün bozulmasına sebep olabilir.  

Bunun neticesinde mevsimsel hastalıklara , viral enfeksiyonlara karşı yetersiz kalındığı , sürekli yorgunluk hali , bir türlü geçmek bilmeyen uzun tedavi dönemleri , hayati önem taşıyan bir çok enzim ve fonksiyonun sağlıklı çalışamamasından dolayı solunum problemleri, kalp , damar rahatsızlıkları , emboli , tansiyon sorunları , cilt hastalıkları, psikolojik sorunlar ve kanser risklerinin arttığı söylenebilir.

Olumsuz etkilerden ve Viral yüklerden korunurken, toksik maddeleri ve ağır metalleri vücudumuzdan atmaya, eski günlerimize dönebilmeye yardımcı olacak, yüksek etkiye sahip doğal ürünler ve gıda takviyeleri ile Vücudumuzun Oksijen Seviyesini , Asit / Baz dengesini , Elektrolit dengesini düzenleyerek ihtiyacımız olan oksijeni , mineralleri ve vitaminleri sağlayan ürünler ile size nefes olmayı hedefledik.

Ürünlerimiz ilaç değildir.
  1. ORAİN OKSİJEN SERİSİ
  2. ORAİN 5 FAKTÖR MİNERALLİ ANYONİK SIVI TUZ SERİSİ
  3. ORAİN 5 FAKTÖR TOHUM YAĞI SERİSİ
  4. ORAİN NİSAN YAĞMURU KOZMETİK SERİSİ
  5. KULLANIM TAVSİYELERİ

1. ORAİN OKSİJEN SERİSİ


OKSİJEN ! Akciğerlerimize hava yolu ile alınan, kan dolaşımı vasıtasıyla tüm dokulara giden, onları besleyen, canlı yaşamın en önemli maddesidir. Oksijen insan vücudunun temel yakıtı olan glikozu, oksidatif yıkıma uğratan ve bunun sonucu olarak hücrelerde daha fazla enerjinin açığa çıkmasını sağlayan bir moleküldür. Vücuttaki glikoz, oksijen eksikliği durumunda oksidatif yıkıma uğrayamaz. Vücutta Laktik Asit oluşur ve karaciğerde metabolize olan bir yan ürün birikmeye başlar. Oksijen seviyesi yeterli değil ise canlı yaşamı son bulur.

Akciğerlerde hasar oluşmasından, kalp krizlerine, pıhtı atmadan, innate immunaty dediğimiz doğal bağışıklık sisteminin zayıflayarak daha çok hastalanma, zor ve uzun iyileşme süreçlerinin, ölümlerin en temel sebebi vücuda yeterli oksijenin alınamamasıdır.

Pandemi sürecinde salgından korunmak için çok uzun süreler takılan maskelerin de bunda yüksek bir etkisi olduğu düşünülebilir.
Diğer bir etkende salgın hastalıklar ve enfeksiyonlar neticesinde Akciğerlerde oluşan lezyonların kandaki oksijen seviyesini düşürmesi sonucunda vücut bağışıklık sisteminin oksijensiz kalarak çökmesidir.

İnsanları ve canlıları enfekte eden bütün virüs, bakteri, mantar, küf gibi patojenler oksijenli ortamda yaşayamaz. Oksijen seviyesinin düşmesi ise bu tür patojenlerin vücudu istila etmesine zemin hazırlar. Ayrıca hücrelerin oksijensiz kalması kanser sebebidir.

Hipoksi/ oksijen eksikliği;
Kan içinde yeteri kadar oksijen olmaması, kanda yoğuşmaya sebep olabilir. Kan akışı ve oksijen taşınımı sekteye uğrayınca: Kalp krizi, pıhtı atma, felç, kanser, bağışıklık sisteminin çökmesi başta olmak üzere birçok hastalığa sebep olmaktadır. Özellikle beyne kan taşıyan damaralar bu yetersizlikten dolayı tıkanır. Bu durum felce kadar götürür.

Hipoksinin sonuçları çok ağır olabilir, akciğer, kalp ve damar rahatsızlıkları , kanser rahatsızlıkları oluşabilir.

NEDEN ORAİN OKSİJEN ?

GIDA TAKVİYESİ olarak hazırlanmış ORAİN OKSİJEN içeriğinde Sıvılaştırılmış Anyonik Oksijen barındıran, D vitaminleri, Potasyum , Sodyum mineralleri bulunan, vücudumuzun ihtiyacı olan oksijeni sağlamak için bugüne kadar geliştirilmiş en etkili , en basit ve yüksek efekte sahip çözümlerin başında gelmektedir.

Pandemi döneminde (ORP) Oksijenlendirme Potansiyeli Dünyadaki en yüksek seviyede olan Oksijen Solüsyonlarımızı kullanan 200.000 e yaklaşan insanımızın nerdeyse tamamı , en sorunlu zamanları bile daha kolay ve basit bir şekilde geçirmiştir. Unutmayın, oksijenli ortamda virüsler ve bakteriler barınamaz, serbest radikaller oksijen ile okside edilerek zararsız hale gelebilir.

2. ORAİN 5 MİNERALLİ SIVI TUZ SERİSİ


Vücudumuz için hayati önem taşıyan elektrolit dengesi ve enzimlerin çalışabilmesi için gerekli olan Oksijen, Potasyum / Sodyum / Mağnezyum / Kalsiyum ve İyot mineralleri eksikliklerinde;

Hipokalemi/ Potasyum Eksikliği;
Potasyum, elektrolit dengesi ve kalp kasının normal çalışması için gereklidir. Eksikliğinde kalp yetmezliği, kalp krizi, emboli, konfüzyon, zayıflık, bağışıklık sisteminin çökmesi gibi hayati önem taşıyan rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.
Enzimlerin işlevlerinde, hücre bölünmesi ve büyümesinde, DNA sentezinde, kalp fonksiyonlarının ve kan basıncının dengelenmesinde, reflekslerin düzenlemesinde, kalbin düzgün çalışmasında, ödem oluşumunun önlenmesinde, asit/baz dengesinde ve sıvı-elektrolit dengesinde görev alır. Potasyum kaslarımıza giden kan akışını düzenlemeye yardımcı olur. Düşük olduğunda, damarlar kasılabilir ve kaslara giden kan akışı kısıtlanır, kas hücreleri daha az oksijen alarak, damarların yırtılmasına neden olabilir.

Hiponatremi/ Sodyum Eksikliği;
Sodyum, hücre dışı sıvı hacmini koruyan ve böylece etkin kan hacmini ve kan basıncını destekleyen bir elektrolittir. Sodyum vücudun su dengesinde, kan basıncının düzenlenmesinde, kas ve sinir hücrelerinin işleyişinde önemli rol oynar.
Hiponatreminin en önemli etkisi beyin hücrelerinde şişme, beyin ödemi ve ensefalopati gelişmesidir. Bu nörolojik semptom kompleksi, ÇOĞU ŞİDDETLİ DURUMDA ÖLÜMLE SONUÇLANAN , tentoryal fıtığa, bunu takip eden beyin sapı kompresyonuna ve solunum durmasına sebep olabilir.

HİPOMAGNEZEMİ / MAĞNEZYUM EKSİKLİĞİ
İnsan vücudunda 300’ün üzerinde enzim reaksiyonuna katılan magnezyum, vücudun yaşamsal fonksiyonlarını sürdürebilmesi için gerekli bir mineraldir.
Eksikliğinde Kaslarda, Bacak, kol bölgelerinde kramplar, Kalp hızında artış, Konsantrasyon eksikliği, Anksiyete, depresyon, Kişilik değişiklikleri, Homoseksüel davranış bozuklukları, Epileptik nöbetler, Kardiyak aritmiler, Fibromiyalji, Uyuşma, Dikkatte azalma, Tükenmişlik, Depresyon, Diyabet sorunları oluşabilir.

HİPOKALSEMİ/ KALSİYUM EKSİKLİĞİ
Kalsiyum, vücutta sentezlenemeyen, besin yoluyla alınması gereken önemli görevlere sahip temel bir mineraldir. Kalsiyum, büyüme, gelişme, sinir sistemi, dolaşım sistemi ve kemik sağlığı ile doğrudan ilgilidir. Ciddi semptomlara neden olabilir.
Kan basıncını düzenlemesi sebebiyle kasların sağlıklı bir şekilde çalışmasından sorumlu olan kalsiyumun eksik kalması durumunda çeşitli kalp ve kas sorunları baş gösterebilmektedir. Hipokalsemi yaşayan kişilerin kaslarında sıklıkla spazmlar ve kasılmalar oluşabilmektedir.

İYOT EKSİKLİĞİ
Doğadan ve besinler ile alınan iyodun yetersiz olması durumunda büyüme geriliği, zeka ile ilgili sorunlar, guatr (tiroit bezinde büyüme), tiroit nodülü ve hipotiroidi gibi birçok hastalıkla karşı karşıya kalınabilir. İyot eksikliğinin neden olduğu 5 sorun ; Düşük veya erken doğum, Tiroit sorunları , Zeka fonksiyonlarında bozulma, Büyüme geriliği, Tiroit kanseri olarak sıralanabilir.

NEDEN ORAİN 5 MİNERLALLİ SIVI TUZ ?

GIDA yönetmeliğine uygun olarak hazırlanmış ORAİN 5 FAKTÖR MİNERALLİ ANYONİK SIVI TUZ, vücudumuzun ihtiyacı olan bir çok minerali dengelenmiş olarak bir araya getirirken , yemeklerinize lezzet , içme sularınıza zenginlik katacaktır.

3. ORAİN 5 FAKTÖR TOHUM YAĞI SERİSİ


Potasyum , Mağnezyum mineralleri, A, B, C, D, E vitaminleri, Biotin, Niasin, Lignanlar, Fitokimyasallar, Proantosiyanidin, Beta-karoten, Konjuge Linoleik, Folik asit, Timokinon, Tiamin, Stearik, Oleik, Palmitoleik, ALA, EPA, DHA, Omega 3-6-9 çoklu doymamış yağ asitleri, Manganez, Fosfor, Bakır, Steroller, Skualen ve Klorofiller ;

Vücudumuzda en başta Kalp, damar sağlığının korunması , kan dolaşımının düzenlenmesi , Bağışıklık sisteminin güçlenmesi, Sindirim sisteminin düzenlenmesi , yaşlanma etkilerinin geciktirilmesi , sağlıklı bir cilt ,vücuttan toksinlerin atılması , solunum yolları fonksiyonlarının çalışması , Kanser risklerinin azaltılması , eklemlerin sağlıklı çalışması, saç ve saç derisinin sağlığı, sinir, stres, depresyon , kilo , diyabet , tansiyon , mide bağırsak fonksiyonlarının çalışması açısından bir çok öneme sahip unsurlardır.

NEDEN ORAİN 5 FAKTÖR TOHUM YAĞI ?

GIDA yönetmeliğine uygun olarak hazırlanmış olan , içeriğinde soğuk sıkım pres yöntemi ile elde edilmiş vitamin , protein, mineral , enzimler ve asitliği dengelenmiş Çörekotu yağı , İncir Çekirdeği yağı , Üzüm çekirdeği yağı , Keten Tohumu yağlarının sızma zeytinyağı ile yüksek frekans jeneratörlerinde homojenize edilerek üretilen ORAİN 5 FAKTÖR TOHUM YAĞI vücudumuza faydalı bir çok vitamin , mineral, doymamış yağ , enzimler ve asitleri bir araya getirirken muhteşem aroması ile yemeklerinize lezzet ,cildinize güzellik , her bir yudumda vücudunuza güç katacaktır..

4. ORAİN NİSAN YAĞMURU KOZMETİK SERİSİ


Modern hayatın getirdiği kolaylıklar ve teknolojik ürünler maalesef çoğu zaman sorunlarını da beraberinde getirmektedir.
Performanslarının iyileştirilmesi amacı ile Araç ve Uçak yakıtlarına, tekstil ürünlerine , su - hava filtrelerine , maske , çocuk bezi vs hijyen ürünlerine, sanayi ve kimya ürünlerine ilave edilen Karbon , Grafen vs gibi teknolojik ürünler, mikro fiber yapılar, mikro plastikler egzozlardan havaya ve su kaynaklarına ulaşarak büyük bir çevre kirliliği meydana getirirken,  tekstil, sanayi , kimya , ilaç ve gıda ürünleri vasıtası ile vücudumuzda birçok olumsuz sağlık sorununa yol açabilmektedir. Her geçen gün yapılan yeni araştırma ve incelemelerde bu mikro partikül yapıların canlı hayatını olumsuz yönde etkilemeye başladığı gözükmektedir.

Son zamanlarda artış eğiliminde olan solunum ve cilt rahatsızlıkları incelendiğinde birçoğunda bu teknolojik toksik maddelerin varlıkları görülmeye başlanmıştır.
ORAİN ‘’ NİSAN YAĞMURU ‘’ kozmetik serisinde bu toksik maddeleri tepeden tırnağa kadar tüm cildimizden söküp atarken, bakımını yaparak daha sorunsuz ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını hedefledik.

Bitkisel tohum yağları , mineraller , vitaminler , enzimler ile desteklediğimiz Orain Sabun , Orain Sıvı El Sabunu , Orain Şampuan , Orain Anticellular Jel , Orain Tonik, Orain Parfüm serileri çok yakında ürün ailemize dahil olacak.

5. KULLANIM TAVSİYELERİ


Sağlıklı kişilerde ;

Orain Oksijen : Günlük bir veya iki defa 5ml dil altına damlatıp 15-20 sn ağzınızda beklettikten sonra ağzınızı çalkalayıp , gargara yaparak içmeniz vücudunuzun elektrolit dengesini sağlamaya , oksijen seviyenizi yükseltmeye yardımcı olurken doğal bağışıklığınızı güçlendirecektir. Bilindiği üzere Oksijenli ortamda virüs ve bakteriler barınamaz.

Hafta da birkaç defa ultrasonik nebizilatör veya ultrasonik mini buhar cihazından buharını burundan derin olarak solduğunuzda, solunum yollarını temizleyerek , solunum kalitenizi ve doğal olarak oksijen seviyenizi yükseltmeye yardımcı olacaktır. Özellikle sigara kullanan veya kirli havaya maruz kalan kişilere önemle tavsiye olunur.

Doku uyumludur, cildinize veya sorunlu bölgelerinize 4 ölçek suya, 1 ölçek ilave ederek sürmeniz, yıkamanız hijyen açısından fayda sağlayabilir.

5lt İçme suyunuza ilave edeceğiniz 1 çorba kaşığı Orain Oksijen suyunuzun mineral seviyesini ve ORP Oksijen seviyesini yükselterek daha sağlıklı ve faydalı hale getirecektir. Unutmayın , virüsler ve bakteriler oksijenli ortamda barınamaz.

Oda nemlendirici cihazların su haznesine 10 - 20 ölçek suya ilave edeceğiniz 1 ölçek Orain oksijen , soluduğunuz havanın kalitesini arttıracaktır.

Daha geniş kullanım tavsiyeleri için 05415128001 kurumsal whatsapp mesaj hattından den kullanım klavuzu talep edebilirsiniz .

Orain 5 Faktör Tohum yağı ; Sabah 1 , akşam 1 çorba kaşığı içtikten sonra üzerine 1 bardak su içmeniz veya yemeklere ilave ederek kullanmanız başta kalp damar , sinir sistemi , bağışıklık , sindirim sistemi , cilt sağlığı vb gibi vücudunuzun ihtiyacı olan ; Potasyum , Mağnezyum mineralleri, A, B, C, D, E vitaminleri, Biotin, Niasin, Lignanlar, Fitokimyasallar, Proantosiyanidin, Beta-karoten, Konjuge Linoleik, Folik asit, Timokinon, Tiamin, Stearik, Oleik, Palmitoleik, ALA, EPA, DHA, Omega 3-6-9 çoklu doymamış yağ asitleri, Manganez, Fosfor, Bakır, Steroller, Skualen , Klorofiller, Proteinleri sağlamaya yardımcı olarak vücudunuza güç katacaktır.

5 Faktör yağı cildinize, saçınıza , saç derinize sürebilir, bakımını yapabilirsiniz.

Orain 5 Mineralli Antyonik Sıvı Tuz ; Günlük kişi başı 1 çay kaşığı kadar yemeklerinize veya içme sularınıza ilave ederek tüketmeniz tavsiye olunur. Belirtilen miktarları aşmamaya özen gösterin. İçeriğinde bulunan Potasyum, Sodyum, Mağnezyum, Kalsiyum, İyot mineralleri vücudunuzun elektrolit dengesini sağlamaya yardımcı olurken , 300 ün üzerindeki enzimin çalışmasına katkı sağlayacaktır.

5 litre içme suyunuza ilave edeceğiniz 1 tatlı kaşığı kadar Anyonik Sıvı tuz , suyunuzun mineral değerini ve ORP oksijen seviyesini yükselteceği gibi daha sağlıklı ve hijyenik hale getirecektir. Unutmayın oksijenli ortamda virüsler ve bakteriler barınamaz.

Son söz ;

Çevresel faktörlerden, toksik maddelerden , salgınlardan, kullanılan ilaçlardan, tedavilerden vs yorgun düşen bünyelerimizi , bozulan bağışıklığımızı, vücut fonksiyonlarımızı hızla eski günlerine geri döndürebilmek için gerekli olan yüksek efekte sahip birçok unsuru bir araya getiren  Orain Oksijen, Orain 5 faktör Tohum yağı, Orain 5 Mineralli Anyonik Sıvı Tuz ile size nefes olmaya geldik.
Son 3 yılda bize güvenerek ürünlerimiz ile sağlığını koruyan 200.000 e yakın insanımız en büyük gururumuz olmuştur.

Ayrıca bilindiği gibi Pandemi döneminin başında geliştirdiğimiz Antiviral, Antibakterisidal , Antifungusidal, Antiseptik, Antipruritik, Antihistamik, Antienflamatuar , Antikanser etkileri tek bir ürün bünyesinde toplamayı başaran , yüksek efekte sahip  UB20O8 Anyonik Sıvı Oksijen’in bir çok laboratuvar çalışmaları, hayvan etik kurul çalışmaları, bilimsel çalışmaları Uluslararası Bilimsel Akademik yayınlarda yerini almış, sadece virüs ve bakterilere karşı değil, sağlık , tarım ve hayvancılık alanlarında da bir çok etkiye sahip olduğu anlaşılarak çalışmalarına başarı ile devam edilmektedir.

Daha sağlıklı günlerde görüşebilmek dileği ile !

Saygılarımızla
Baynova Teknoloji
© 2021 Baynova Teknoloji A.Ş İştirakıdır. || Tüm Hakları Saklıdır.